Tłumaczenia języków europejskich

Contemporary business people working in team in the office

Tłumaczenia ustne

Europa jest jednym z najbardziej różnorodnych językowo obszarów świata, choć genetycznie większość z funkcjonujących tu języków pochodzi ze wspólnego indoeuropejskiego rdzenia. Nie każdy bowiem wie, że w bardzo odległym czasie istniał na terenie Europy jeden wspólny dialekt, który następnie przez tysiąclecia dzielił się na wiele rodzin językowych a one na poszczególne języki. Ciekawostką jest również to, że do wspólnej indoeuropejskiej rodziny nie należą języki węgierki, fiński i estoński. Są one natomiast, mimo znacznej odległości geograficznej, wzajemnie ze sobą spokrewnione.

W chwili obecnej funkcjonuje w Europie blisko 40 języków urzędowych oraz wiele takich, które swój postulat do statusu języka zgłosiły dopiero stosunkowo niedawno. Polskim przykładem takiej wąskiej granicy między językiem a gwarą jest np. mowa mieszkańców Kaszub. Wprawdzie nie spotkaliśmy się dotychczas z koniecznością tłumaczenia na kaszubski, ale chlebem powszednim są dla nas tłumaczenia wszystkich języków urzędowych Europy.
Najpowszechniejszym językiem w kontaktach międzynarodowych w Europie jest język angielski, wejdź tutaj aby dowiedzieć się więcej o języku angielskim.

Są to najczęściej tłumaczenia w kombinacji z językiem polskim, jednak nierzadko stajemy również przed zadaniem tłumaczenia w innych parach, np. tłumaczenia angielsko—norweskie lub niemiecko-francuskie. Nasi tłumacze są absolwentami odpowiednich filologii i posiadają szerokie doświadczenie tłumaczeniowe i nierzadko biznesowe. Współpracujemy również z licznymi native speakerami, którzy specjalizują się w korektach już gotowych tekstów lub tłumaczeń.

Prezentujemy listę języków europejskich z podziałem na grupy językowe:

języki germańskie:
szwedzki, norweski, duński, islandzki, farerski, niemiecki, niderlandzki, fryzyjski, luksemburski, angielski, jidysz.

języki słowiańskie:
polski, czeski, słowacki, rosyjski, białoruski, ukraiński, serbski, chorwacki, słoweński, bułgarski, macedoński.

języki romańskie:
hiszpański (kastylijski), portugalski, kataloński, galisyjski, francuski, włoski, sardyński, korsykański, rumuński, arumuński.

języki celtyckie:
szkocki, irlandzki, walijski, kornwalijski, bretoński.

języki bałtyckie:
litewski, łotewski.

pozostałe języki indoeuropejskie:
grecki, albański, cygański (romski).

języki ugrofińskie:
fiński, estoński, karelski, lapoński, węgierski.

Jeśli chcesz przetłumaczyć tekst w którymś z europejskich języków lub chcesz po prostu wstępnie zasięgnąć informacji, skontaktuj się z nami.

Wycena tłumaczenia w godzinę